Main Menu
 News
 Awards
 Members
 Články
 Historie
 Downloads
 Links
 Guestbook
 Členství
 Clan Wars
 Fotogalerie
 Search
Poll


Kolik hodin týdně věnujete doomovi?Jednu a méně

Dvě a vícePosted by Twister
Votes: 560 Comments: 0
Previous polls

Quote of the Master
sneakfast: Methode a co máš teda radši za děti, chlapečky nebo holčičky?
method: spíš holčičky, přeci jen ta díra navíc je znát
Welcome
Username:

Password:


Remember me

[ ]
Online
Guests: 2, Members: 0 ...

most ever online: 314
(Members: 0, Guests: 314) on 25 Jan : 01:54

Members: 11
Newest member: Draza_Jr
RSS Feeds
Our news can be syndicated by using these rss feeds.
rss1.0
rss2.0
rdf
DOOM LIGA - jaká bude?

by Scorcher
not rated -

Asi před měsícem přišel Titan s nápadem uspořádat klanovou Doom ligu - pravidelné zápasy mezi klany. Od té doby se sem-tam oběvil nějaký nápad, ale stále nic určitého. Rozhodl jsem se popsat předběžnou podobu ligy - hlavně kvůli tomu, abychom mohli diskutovat o konkrétních problémech a věděli jsme, co všechno se musí vyřešit. To co zde napíšu je pouze můj první pohled na věc, nezávazný pro budoucí podobu ligy. Liga bude taková, jakou ji budem chtít všichni...

Během uplynulého měsíce se oběvovali názory, že liga je svým pojetím nevýhodná pro členy s malým počtem hráčů - nemyslím si to, jde jen o to, jestli (i například pouze dva členové tvořící klan) budou dobří, nebo ne - stejně tak mohou vyhrát ligu, jako deseti členný klan, kde budou samí průměrní hráči.

Liga bude probíhat pouze na serveru Gamezone.cz. Do ligy se přihlásí pouze
klany, které:
  1. Mají zájem hrát (v jejich vlastním zájmu - kdo se nebude dostavovat na zápasy, bude kontumačně prohrávat a bude poslední... :-D).
  2. Mají minimálně tři členy v klanu (aby z toho nevyšel nejlíp klan, kde bude jenom jeden
    doomer, za to však ten nejlepší ;-p)
Momentálně odpovídají druhému bodu (pokud se nemýlím) klany: Aliens, Assault Marines Clan, Last Honorary Soldiers, Predators, Wild Warriors, Z626, tedy sedm klanů, což je dostačující. Který z těchto klanů již nyní ví, že se ligy účastnit nebude, ať dá vědět. Byl bych pro to, aby se ligy museli zůčastnit všichni členové klanu (pouze při dostatečném zdůvodnění -např. že nemá prachy na to, aby hrál tak často na netu- je možné udělat vyjímku) - aby nedošlo k tomu, že si do ligy klan přihlásí pouze tři nejlepší hráče a ostatní (horší) hrát nebudou - liga by měla odrážet opravdovou sílu CELÉHO klanu, ne půlky... Zmínil jsem se o ostatečném zdůvodnění kvůli neůčasti člena klanu v lize - pro podobné záležitosti bude ustanovena "komise", která se bude skládat z kapitánů všech do ligy přihlášených klanů s tím, že pro povolení neůčasti člena klanu v lize bude potřeba nadpoloviční většina hlasů.

Původně se počítalo s ligou určenou pouze pro klany, ale není důvod, proč neudělat ligu trochu otevřenější - je možné udělat ligu jak pro jednotlivce, tak pro klany (zápasy jednotlivých členů 1 na 1). Jednoduše doomer, který není v klanu, bude hrát pouze za sebe a ten kdo patří do klanu, tomu se jeho výsledek započítá do statistik jak jednotlivců, tak klanů. Za výhru dostane 1 bod. V klanových statistikách bych zavedl následující: Za výhru (předpokládám fraglimit 50) 50:49 až 50:25 bude jeden bod, za výhru v rozmezí 50:24 až 50:0 (teoreticky až minus nekonečno :p) budou body dva. Podle celkového počtu hráčů se rozhodne, ale řekl bych, že více než jednou až dvakrát si každý s každým nezahraje

Liga bude rozdělena na jednotlivé ročníky - v našem případě bych zavedl jako konec jednoho ročníkuodehrání všech zápasů každý s každým - možná by se to stihlo i dvakrát za jeden ročník. Neměla by to být dlouhá doba, ale na druhou stranu nesmí být moc krátká, aby mělo vítězství v lize nějakou váhu. Po odehrání stanoveného počtu zápasů se vyhlásí vítěz, který dostane titul (jak pro klan, tak pro jednotlivce). Ano, titul - po dobu následujícího ročníku bude vítězný klan nosit titul (např. "Nejlepší Doom-klan" - to není zrovna originální, vymyslete něco lepšího ;-p), který se mu odebere, pokud nezvítězí v dalším a přejde na jiný klan.

Byl bych rád, aby jste si vše pečlivě přečetli a COKOLIV se vám nebude zdát, napište do diskuze na Doomserveru


Tento projekt by nevzniknul, nebýt (asi) lenosti, nebo neochoty lidí na serveru Gamezone.cz - minimálně rok probíhá testování KLANBASE, což je v podstatě to samé jako tato liga, bohužel testování probíhá pouze pro hru Counter-Strike a nějaký posun v před není patrný... Bylo by mnohem jednodušší, kdyby lidi na GZ zapracovali a KLANBASE by byla i pro Dooma, protože takhle si budeme muset vytvořit stránky věnované Doom-lize (což by nevadilo), ale výsledky tam bude muset do statistik někdo ručne zapisovat (na GZ se tak dějě automaticky - po skončení hry se vše zapíše do úhledných statistik).

poznámka: co se týče složitosti ručního zadávání výsledků zápasů, napadlo mě jedno řešení (platí pouze pro část věnovanou jednotlivcům): před každým zápasem ligy by se doomer nepřihlásil pod svým normálním nickem, ale (například): puvodni_nick.dl - když by si někdo chtěl zjistit pořadí v lize jednotlivců, jednoduše by na GZ v sekci statistiky do políčka hladat hráče (vyhledávání) zadal ".dl" a vypsal by se seznam hráčů s touto příponou (=doomeři přihlášení do ligy) s možností seřazení podle různých kriterií - prostě bychom využili komfort nabízený gamezonou, ale pro ligu klanů by platilo to původní, ale bylo by to také jednodušší - v tom, že jakýkoli zápas si může kdokoliv ověřit ve statistikách serveru GZ.

hlavní body k diskusi:

  1. název ligy klanů a ligy jednotlivců
  2. název pro titul, který bude nosit po dobu příštího ročníku vítězný klan
  3. minimální počet hráčů v klanu
  4. délka jednoho "ročníku" ligy
  5. jak vyřešit (nebo neřešit - ponechat "ruční") psaní výsledků zápasů
...zde jsou hlavní body, na které bych rád slyšel názor od každého, kdo se chce nějak vyjádřit k lize.
Submit comment
Subject
Username:
Comment:

Random Image
Statistiky
Pořadí na Zdaemonu
95.Twister
111.hokis
456.BeRaN
526.vain
829.sneakfast
1874.BoorgXes
2304.Titan
2896.MethoD
4352.RaideRr
Číslo vlevo udává pořadí v Experience points, šipka vpravo posun za poslední měsíc na Zdaemonu ke dni 09.03.2011.
Latest Comments
[news] Známe termín PRE Session 2012
Posted by sneakfast on 01 Aug : 20:36
zdar, sorry, ze mi to tenhle rok nevyslo, musel js [ more ... ]

[news] Gamezone reklama
Posted by jarin on 12 Jul : 20:13
pamatuju :)

[news] PREDATORS sešlost
Posted by Twister on 21 Mar : 20:28
Nekdo kdo hleda na netu "hromadu sracek" asi nebud [ more ... ]

[news] PREDATORS sešlost
Posted by aaa on 14 Mar : 09:47
je fajn dát do vyhledávače heslo "hromada sraček" [ more ... ]

[news] Winter Session
Posted by Twister on 04 Mar : 19:53
To bude tim ze doom se tam vubec nehral:)

Clan Wars

Total 87
Won 65 75%
Lost 18 21%
Draw 4 5%

[WW] 4 - 0
[DH] 3 - 0
-par- 4 - 0
<ID> 4 - 0
[BK> 0 - 2

More...
Link to us
Link to us
© 2001 - 2013 Predators Doom clan. All Rights Reserved.
Powered by e107 website system.


{THEMEDISCLAIMER}